رومینگ بین المللی

رومینگ بین المللی

سرویس رومینگ بین الملل قابلیتی است که برای مشترک تلفن همراه ایجاد شده و هدف از آن برقراری تماس، ارسال و دریافت پیامک و دیتا و ‎‎‎‎دسترسی به سرویس های دیگر در زمانی است که خارج از محدوده ایران هستیم.

آن دسته از مشترکینی که از سرویس رومینگ بین‌الملل استفاده می‌کنند، هزینه مکالمات و پیامک‌های ارسالی و دریافتی براساس تعرفه‌های کشور میزبان محاسبه می‌شود.

شرکت ارتباطات سیار، سرویس رومینگ بین‌الملل را برای تمامی اپراتورها فعال کرده، و مشترکین در صورت ورود به کشورهای طرف قرارداد، از این سرویس بهره‌مند می‌شوند.

لازم به ذکر است ، با روشن کردن گوشی در حالت رومینگ، چنانچه از سرویسهای مخابراتی (مکالمه، ارسال پیامک یا اینترنت همراه) استفاده نکنید هیچ مبلغی از اعتبار شما کسر نخواهد شد.

مناطقی که در آنها امکان همپوشانی شبکه وجود دارد عبارتند از: زابل با کشور افغانستان، بازارچه مرزی تایباد با کشور افغانستان، آستارا با کشور آذربایجان، شهرهای مرزی استان آذربایجان غربی با کشورهای ارمنستان و ترکیه، شهرهای مرزی استان کردستان با کشورهای عراق و ترکیه، منطقه فاو و روستاهای اطراف با کشورهای عراق و کویت، شلمچه با کشور عراق و جزایر خلیج فارس (در صورت استفاده از شناور) با کشور امارات. برای جلوگیری از بروز مشکلات ناشی از همپوشانی شبکه و افزایش هزینه ها، می توانید سرویس رومینگ خود را در حالت غیرفعال نگه دارید.

هم‌چنین لازم به‌ذکر است مسافرانی که به مناطق مرزی ایران سفر می‌کنند، در صورت مشاهده مواردی به غیر از IR-TCI و یا IR-MCI، در محدوده رومینگ بین‌الملل قرارگرفته‌اند و کلیه تماس‌های آنان به صورت مکالمات بین‌الملل محاسبه می‌گردد.

اگر سیم‌کارت شما به صورت اتوماتیک آماده استفاده از سرویس رومینگ بین‌الملل نبود، می‌توانید به منوی گوشی رفته و تنظیمات آن را به صورت دستی(manual) به روش زیر وارد نمایید:

Setting,network,selection,manual

مشاوره

در حال حاضر هیچکدام از همکاران ما آنلاین نیستند،ولی می توانید پیغام خود را از طریق ایمیل برای ما ارسال کنید

سوالی دارید؟ خوشحال میشم بتونم راهنمایی کنم

جهت ورود به گفتگو کلیک کنید